קיימים לא מעט סוגים של חומץ ולמעשה, הם מלווים אותנו כבר משחר ההיסטוריה מאחר ששימשו כחומר משמר עבור מזון. אם אתם עוד לא מכירים את חומץ התפוחים ואת שלל השימושים האפשריים שלו, המאמר הבא הוא בדיוק בשבילכם. חומץ תפוחים ידוע כיום בעיקר בכל הנוגע ליתרונותיו הבריאותיים ולתרומה שלו לתהליכי ירידה במשקל, אבל למעשה יש לו עוד כמה שימושים מפתיעים שבוודאי ישכנעו אתכם להחזיק בקבוק חומץ תפוחים גם אצלכם במזווה. בואו נתחיל!

טיפוח וניקוי השיער

כפי שטענו, המאמר הזה  הולך לשכנע אתכם כי חומץ תפוחים הוא מוצר שימושי מאוד, וזאת מפני שהוא לא רק בריא לגוף שלנו אלא גם לשיער שלנו! תשכחו מתכשירי פארם יקרים לשיער, כי בעזרת חומץ תפוחים תוכלו להכין מסכה ביתית וטבעית לחלוטין לשיער שתגרום לו להיראות חיוני ומלא ברק. כיצד תיצרו מסכה כזו? פשוט מאוד – מזגו לתוך שפריצר כוס חומץ תפוחים, 3 כוסות מים וערבבו. התיזו את התמיסה על השיער שלכם ועסו את שערכם ואת הקרקפת היטב. לאחר מכן, המתינו כ-15 דקות ושטפו את השיער. תוכלו לחזור על הפעולה מדי שבוע וכך תיהנו משיער בריא, נקי, רך ומלא ברק.

חומץ תפוחים – גם לניקוי

אם אתם מחפשים חומר ניקוי טבעי שלא יהרוס את המשטחים בביתכם, דעו כי חומץ תפוחים יכול לשמש כחומר ניקוי טבעי ואקולוגי ובטוח לשימוש, כאשר כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למהול אותו במים. חומץ תפוחים מהול במים יכול להבריק ולנקות כמעט כל משטח, לרבות חלונות, אסלות, כיורים ומראות. כמו כן, חומץ תפוחים יכול לשמש גם לניקיון שטיחים וריפודים, כאשר טובלים מברשת בתמיסה של חומץ תפוחים מהול במים ומשפשפים על האזור הרצוי. החיסרון היחיד של חומץ תפוחים כחומר ניקוי הוא שהוא נטול ריח, אבל יש כאן יתרונות משמעותיים אחרים כמו מחיר זול, שימוש בטוח ורב תכליתיות.

 

 

ריכוך כביסה

כן, כן, קראתם