הדירה שלנו הוא המקום הבטוח ביותר עבורנו. במקום זה אנו מתעוררים בבוקר, ישנים בלילה, מארחים חברים ומגדלים משפחה. בדירה שלנו אנו גם מאחסנים חפצים ורכוש: לכן חשוב להגן עליה ועל מה שיש בתוכה מפני נזקים או אבדן. גם כשאנו רוכשים דירה חשוב שנרכוש ביטוח מתאים לקבלת כיסוי במקרים של נזקים למבנה או לרכוש. אבל מדוע חשוב לבטח את הבית ומה זה ביטוח צד ג'?  כדי להבין את הנושא לעומק, שוחחנו עם אבנר הייזלר, מי שמכיר את התחום באופן מורחב.

פוליסת ביטוח דירה

פוליסת ביטוח דירה נועדה לפצות בעלי נכסים במקרה של נזקים מסוגים שונים. הרחבה של פוליסה כזאת ידועה כפוליסת צד ג' והיא נועדה להגן מפני הוצאות במקרה של נזק לרכוש, וגם במקרה של נזק שנגרם לאדם שלישי שנפגע בזמן שהות במרחב המגורים שלכם: כמו למשל אדם שנפל בשטח המגורים שלכם/ אדם שנפצע מחפץ שנמצא בדירה/ ננשך על ידי כלב ששייך למשפחה/ החליק באחד המרחבים ששייכים לכם, וכו'.

ביטוח כזה ידוע כביטוח צד ג' והוא תוספת מבורכת לביטוח דירה סטנדרטי. פוליסות ביטוח מורכבות בדרך כלל מביטוח מבנה, ביטוח רכוש ופוליסה צד ג', בזמן שאפשר לבחור באחת מהפוליסות או בשלושתן. אם אתם שוכרים דירה בעל הדירה שלכם הוא זה שצריך לרכוש את הפוליסה ועליו להוסיף עבורכם ביטוח צד ג' לפיצוי צד שלישי במקרה של פגיעה בשטח הדירה בה אתם גרים. טוב לדעת כי בנושא הביטוח בכלל ועל ביטוח דירה בפרט, יש שלל מאמרים מקצועיים בנושא, לרבות מאמרים של אבנר הייזלר ב- YNET או באתרים נוספים.

כיסויים שמעניק ביטוח דירה וצד ג'

ביטוח דירה וביטוח צד ג' נועדו לכסות הוצאות במקרה של פגיעה ברכוש כמו במקרים של רעידת אדמה, שריפה, הצפה, נזילה שפגעה ברכוש וכל נזק אחר, מסביר אבנר הייזלר. תנאי הפוליסה מפורטים בחוזה מול חברת הביטוח שממנה תרכשו את הפוליסה. יש גם פוליסה שתגן מפני נזקים לרכוש כמו בגדים יקרים, ריהוט יקר, תכשיטים, ציוד יקר, ואפילו חפצים בעלי ערך סנטימנטלי. אם תוסיפו לפוליסת הביטוח גם ביטוח צד ג' תוכלו לכסות גם צדדים שלישיים, למשל שכן שנפגע באזור הבית שלכם או בית השכן שנפגע עקב הצפה שהגיעה מביתכם. בלא מעט מאמרים, לרבות המאמרים של אבנר הייזלר בדה מרקר, יש התייחסות רבה לנושאי הביטוחים, וזה בהחלט נושא שכדאי ורצוי להכיר מקרוב. חשוב להבין כי מטרת ביטוח דירה וביטוח צג ג' היא לפצות כספית במקרה של תביעת נזקים עקב תאונה או נזק שהתרחש בדירתכם. כך אפשר לכסות נזקים גם במקרים של נזק שנגרם לאדם שלא גר בדירה.

מדוע חשוב לבטח את הבית, ואיך זה קשור לביטוח צד ג'?

האם כדאי להוסיף ביטוח צד ג' לביטוח חובה?

ביטוח צד ג' לדירה אינו חובה אבל הוא יכול להגן עליכם בלא מעט מקרים. למשל, אם המנקה ששכרתם לנקות את הבית החליקה המדרגות, או אם הגנן נפצע כשגזם את שיח הוורדים שבגינה שלכם. ביטוח צד ג' אינו יקר והוא מתווסף לפוליסת ביטוח דירה כך שבחישוב הכללי לא תוסיפו בדרך כלל יותר מידי כסף לתשלום החודשי לחברת הביטוח, אבל כן תוכלו לזכות בשקט נפשי בכול הנוגע למה שקורה אצלכם בבית, החל מנפילה של אדם במרחב המגורים שלכם עד לנזק לרכוש של השכנים. ביטוח צד ג' יאפשר לכם לפנות לחברת הביטוח על מנת לספק פיצוי לנזק שנגרם במקרה תביעת ביטוח צד שלישי. תשלום הנזקים יהיה בדרך כלל בכפוף לחוק.

רכישת ביטוח דירה

כיום יש לא מעט חברות ביטוח שמציעות פוליסות כאלה ואחרות שישמחו למכור ולהתאים לכם פוליסה מתאימה. בחרו פוליסת ביטוח מבנה ובדקו כמה יעלה לכם להוסיף ביטוח תכולה והרחבת צד ג'. נסו לקבל מספר הצעות מחיר כדי להשוות מחירים ובחרו בפוליסה משתלמת ואטרקטיבית שתספק לכם שקט נפשי.

לסיום נמליץ לקרוא מאמרים וכתובות בנושא, כמו גם את הריאיון בדה מרקר של אבנר הייזלר, ולו כדי להעמיק את הידע בנושא הביטוחים, ולדעת כיצד לבחור את הביטוח האידיאלי ביותר בעבורכם.

בהצלחה.