בחירת מדפסת ביתית, היא מחד דבר קל יחסית ומאידך, לגמרי לא פשוט. קל, מאחר שהדרישות בהקשר הדפסה ביתית לרוב בסיסיות יחסית. מסובך, לאור היקף האפשרויות הרחב מאוד ומבחר הדגמים הגדול. אז כיצד בוחרים מדפסת לשימוש ביתי? ומהם כמה דגמים מומלצים במיוחד?

HP 5200

HP DeskJet Ink Advantage 5200 היא מדפסת הזרקת דיו, אשר מתאימה למדי לשימוש ביתי. זו היא מדפסת מסוג All-in-One. כלומר, היא מדפיסה, סורקת, משכפלת ושולחת פקס – אוסף יכולות שימושי למדי, שמכסה את רוב הדרישות בבית ממוצע. ניתן להשיג דיו למדפסת 5200 hpכמוצר חסכוני, אשר מגיע בכמות כפולה ביחס לדיו המקורי. שילוב היכולות הבסיסיות הטובות עם הדיו המשתלם, הופך אותה למועמדת מתאימה לבחירה לרכישה.

Brother MFC-J4335DW

איזו מדפסת תבחרו, תלוי במידה רבה בתקציב שלכם. התקציב הוא למעשה דרך נוחה, לצמצם את האפשרויות מראש. אם תחפשו מדפסת הזרקת דיו מעט יקרה יותר, תוכלו לקחת בחשבון למשל את דגם MFC-J4335DW של חברת ברדר. דגם זה זוכה לביקורות טובות מאוד. למרות שהוא לא מהיקרים ביותר, הוא בכל זאת מספק יכולות חזקות יחסית למחירו. למשל מהירות הדפסה גבוהה מהרגיל או הדפסה משני צידי הדף (שדרך זו אקולוגית יותר). שילוב זה של יכולות ומחיר סביר, מתבטא בתמורה טובה במיוחד למחיר. גם זו מדפסת משולבת – דבר אופייני מאוד כיום ואפילו סטנדרטי. Brother MFC-J4335DW אף נחשבת לחזקה מספיק, בכדי לשמש כמדפסת למשרד קטן. כמובן, היא תתאים גם למשרד ביתי – דבר שרואים כיום יותר ויותר, בהקשר עבודה מרחוק ומהבית.

טיפים לבחירה

יש עוד דוגמאות רבות כמובן, של מדפסות אטרקטיביות לשימוש ביתי. אבל כיצד בוחרים מתוכן? מעבר לבחינת המפרט הטכני הבסיסי, אלה עוד כמה נקודות מסייעות:

החלטה על תקציב

החלטה על מסגרת תקציב לרכישה, היא דבר שכדאי לעשות בהתחלה. לא חייבים. למעשה, השלבים הבאים יעזרו לכם להחליט מה בדיוק אתם רוצים ומכך נגזרות גם השלכות לגבי המחיר. בכל מקרה, טווח המחירים רחב מאוד והשיקול הכספי בוודאי יילקח בחשבון.

החלטה על סוג

האם אתם זקוקים למדפסת בטכנולוגיית הזרקת דיו או בטכנולוגיית לייזר? למדפסת משולבת או שלא? מדפסת לייזר פחות נפוצה בשימוש ביתי. מחד, היא מצוינת מבחינת העלות לטווח ארוך, אם אתם מדפיסים בעיקר בשחור לבן. אבל בהקשר ביתי, נדרשת בדרך כלל גם הדפסה לא מעטה שהיא צבעונית. כמו כן, מדפסת משולבת היא בדרך כלל מסוג הזרקת דיו ולשימוש ביתי היא מתאימה במיוחד. קחו בחשבון גם את העובדה, שמדפסות לייזר נוטות להיות יקרות יותר. כך שההחלטה על סוג המדפסת, משמעותית ביותר.

בחירת מדפסת ביתית: איך בוחרים - ומהם הדגמים המומלצים?

שיקולי תפוקה

אילו כמויות הדפסה דרושות לכם בדרך כלל? באיזו תדירות? מכך נגזרות החלטות, למשל לגבי מהירויות ההדפסה שמשמעותיות עבורכם. בכמות הדפסות קטנה, לא כל כך משנה אם ההדפסה תהיה איטית יחסית.

שיקולי איכות

ככל שהתפוקה הנדרשת גדולה יותר, כך השחיקה של המדפסת תגדל. איכות המדפסת, אשר במילא משמעותית, תהפוך להיות אפילו משמעותית יותר. הדבר מתבטא הן באיכות היצרן והן באיכות הדגם הספציפי שבו מדובר.

שיקולים משניים

עשויים להיות שיקולים נוספים רבים בבחירה. את חלקם תגדירו כמשניים, בהתאם להעדפותיכם. למשל מראה המדפסת או המידות שלה. בהקשר ביתי, זה עשוי להיות לא כל כך משמעותי. מצד שני, אם המדפסת אמורה להשתלב בפינת עבודה קומפקטית יחסית, אולי ממדי המדפסת כן יהיו חשובים לכם במיוחד.

לסיכום

אם עוקבים אחר נקודות המפתח הבסיסיות שהזכרנו, קל יחסית לבחור במדפסת ביתית טובה.