משברים בזוגיות יכולים לקרות בכל מערכת יחסים, כאשר לעתים מצליח הזוג להתעלות על משברים אלה בכוחות עצמו ולעתים המשברים הללו עלולים להוביל לגירושים. אולם, קיימת גם אפשרות נוספת – טיפול זוגי. האם הטיפול הזוגי יוכל לסייע לכם לשקם את הזוגיות? כל הפרטים לפניכם.

טיפול זוגי

החיים בזוג דורשים תחזוקה שוטפת הכוללת מאמץ הדדי, הקרבה הדדית והתמודדויות משותפות עם החוויה האישית של כל אחד מבני הזוג. אין ספק שתחזוק של זוגיות טובה הוא עבודה לכל דבר, בין אם מדובר בזוגיות ממוסדת (נישואים) ובין אם לאו. לא בכדי זוגות רבים פונים מדי שנה לטיפול זוגי אצל מטפל מוסמך, בין אם כדי לטפל במשברים מסוימים ובין אם כדי לשפר את התקשורת בין בני הזוג. באתר חיבורים של המכון הישראלי לטיפול בחרדה תוכלו לקרוא את כל המידע על טיפול זוגי, כיצד נראה טיפול כזה וכיצד הוא יכול לסייע לזוגיות שלכם.

למי הטיפול הזוגי מתאים?

טיפול זוגי יכול להתאים לכל זוג שמעוניין לעבור תהליך במטרה לשפר את המערכת הזוגית ולהגן עליה מפני שינויים וקשיים אפשריים. לרוב, הזוגות הפונים לטיפול זוגי הם נשואים או זוגות המנהלים יחד חיים משותפים. במרוצת הזמן, אנחנו משתנים, מתפתחים ועוברים חוויות שמעצבות אותנו, כך שלעתים קרובות אנחנו עלולים להבחין שהאדם עמו אנחנו חיים אינו אותו אדם שהיה כאשר הכרנו אותו. שינויים כאלו יכולים לעורר חיכוכים בין בני הזוג וליצור מתחים וקשיים שלא היו בעבר. פעמים רבות, הקשיים הללו יבואו לידי ביטוי בצורת מריבות וליקויים בתקשורת בין בני הזוג, מה שיכול להשפיע גם על ההתנהלות הכללית בבית, על התפקוד המיני או היעדר חשק מיני של בני הזוג ואף על הילדים (אם ישנם).

 

 

מה הטיפול הזוגי דורש מבני הזוג?

טיפול זוגי, כפי ששמו מרמז, הוא טיפול בו שני בני הזוג לוקחים חלק באו