מנעול טביעת אצבע

כשמדובר בסלולרי שלנו, זה כמעט מובן מאליו שניתן לפתוח ולסגור אותו בדרך החכמה והמתקדמת באמצעות טביעת אצבע, אנחנו משתמשים בטכנולוגיה הזו כבר מזמן במעברי גבול בדרכונים ובתעודות המזהות שלנו וככל שהדבר נוגע לכלי הרכב שלנו, מזה עשרות שנים ניתן לנעול ולפתוח אותם בדרכים חכמות ומקוריות. מדוע אם ככה הטכנולוגיה הזאת לא מיושמת גם בעניין הטריוויאלי ביותר של נעילת הבית שלנו? ובכן, מסתבר שהרעיון החכם והמתבקש הזה דווקא מתחיל לתפוס יותר ויותר תאוצה כשלא מעט צרכנים עוברים לשימוש במנעול הביומטרי גם בביתם. מהם היתרונות לשימוש בשיטה הזאת ומה מחיר מנעול טביעת אצבע ששווה לשלם? הנה הפרטים החשובים שאתם צריכים לדעת.

אובדן או גניבה? תשכחו מזה

המבוגרים יותר שבינינו ודאי זוכרים את התקופה בה היו הולכים לבית הספר כשעל צווארם שרוך עם מפתח לבית שקיבלו מההורים. האמת היא שגם בשיטה הזאת מפתחות הלכו לא אחת לאיבוד וגם בימינו אנשים מאבדים מפעם לפעם את המפתח לבית, מה שמאלץ אותם לפעמים להחליף את המנעולים. ובכן, עם מנעול טביעת אצבע אתם יכולים לשכוח מהעניין הזה. אין צורך במפתח ואם אתם לא נוטים לאבד את האצבע שלכם, אז כנראה שלעולם לא תתקעו יותר במצב הלא נעים הזה. כמו כן, השיטה הזו מבטיחה לשמור עליכם מפני פריצות שנעשות על ידי גניבת המפתח. אין צורך להחביא אותו יותר במקומות משונים, לזכור תמיד איפה שמתם אותו ולוודא כל כמה זמן שהוא אכן שם.

בטיחות ללא פשרות

המנגנונים החכמים של מנעולי טביעות האצבע מאפשרים לא רק כניסה באמצעות טביעת האצבע, אלא גם מאפיינים חכמים נוספים שהופכים את הבית שלכם לבטיחותי במיוחד. כך למשל תוכלו להגדיר מספר טביעות אצבע מוכרות של כל דיירי הבית, לשלוט בנעילה מרחוק באמצעות אפליקציות ייעודיות, להגדיר סיסמאות לכניסה בנוסף לכניסה באמצעות הזדהות ביומטרית ולקבל חיווי חכם למכשיר או באמצעות צלילים וצפצופים אם הדלת נשארה פתוחה מבלי שהתכוונתם או כאשר היא ננעלת. בנוסף, אם תרצו למשל לספק אפשרות כניסה זמנית לכל אדם, תוכלו להגדיר טביעת אצבע או קוד חכם אותו תוכלו למחוק בכל שלב.

טווחי מחירים

מחיר למנעול טביעת אצבע הוא דינמי ומתחיל ממחיר של כמה מאות שקלים ועד למחיר של אלפי שקלים. אופציה אחת פחות מומלצת היא לרכוש בעצמכם מאתרים מחו"ל מנעול כזה ולהתקין אותו בהתאם להוראות. אם החלטתם לעשות זאת בדקו שאתם מזמינים מותג מוכר, שיש לכם אחריות כלשהי על המוצר ובעיקר שהתקנתם אותו כראוי והביטחון האישי שלכם לא בסכנה כלשהי. אופציה עדיפה היא כמובן לפנות למומחים בתחום, להסביר מה הדרישות שלכם, כמה חשוב לכם הביטחון האישי ומהי מסגרת התקציב שלכם ולבחור יחד איתם מוצר שמתאים לכם שגם מגיע עם התקנה מסודרת וגם מספק לכם כתובת לפנות אליה במקרה של תקלות או שאלות נוספות.