בשנים האחרונות חברות הייטק רבות אימצו את מודל העבודה ההיברידי, במיוחד לאחר תקופת הקורונה. במאמר הבא נסביר קצת על המודל ההיברידי, על היתרונות שלו ואיך מומלץ לחפש עבודה בתחום ההיטק.

העבודה ההיברידית לא פסחה על ההייטק

תקופת הקורונה הביאה עמה המון שינויים שקשורים לשוק העבודה בישראל ובעולם, במיוחד בתחום ההייטק אך לא רק. רבות מחברות ההייטק הישראליות עברו לעבודה במודל היברידי כתוצאה מהסגרים וההגבלות השונות על האזרחים בכל הקשור להתקהלויות. בהמשך נדבר אתכם על חברת ההשמה דיאלוג, אך בהזדמנות זו נציין שכאן תמצאו משרות בתחום ההייטק, שווה להציץ.

האמת היא שמאז תקופת הקורונה חברות הייטק רבות אימצו את המודל ההיברידי והן מאפשרות לעובדים שלהן ליהנות מגמישות רבה. איך המודל הזה בא לידי ביטוי בפועל? רוב החברות מאפשרות לעובדים שלהן לעבוד בחלק מהימים בבית ובחלק מהימים דורשות מהם להגיע למשרד. אין חוקים בנושא וכל חברה בוחרת את המודל המתאים לה, ברוב המקרים אנחנו מדברים על חלוקה של 50% בין עבודה מהבית והגעה למשרדים.

 

 

מה היתרונות של המודל ההיברידי?

מעבר לגמישות שהמודל הזה מציע לעובדים, מחקרים מצביעים על כך שהוא הרבה יותר יעיל. במקום לשבת 9 שעות ביום, 5 ימים בשבוע במשרד ולבזבז את זמן יקר בפגישות ושיחות מסדרון, ברוב המקרים העובדים במודל ההיברידי הופכים לעובדים יעילים יותר שתורמים רבות לצמיחה של החברה וזה מהווה יתרון משמעותי.

איך מוצאים עבודה בהייטק?

פונים לחברת השמה

אחת מהאופציות היותר יעילות למציאת עבודה בהייטק היא לעשות זאת באמצעות פנייה לחברת השמה. חברות השמה ותיקות ומנוסות, כמו דיאלוג למשל, יוכלו לסייע לכם למצוא עבודה בחברות הייטק שאימצו את המודל ההיברידי. אגב, זה אמנם לא מצוין באתר של חברת דיאלוג, אך בהחלט תוכלו לבקש ברמת הריאיון עבודה היברידית אם זה אחד מהתנאים שלכם לעבודה. חברת השמה מקצועית תפנה אתכם רק לחברות רלוונטיות שמציעות מודל כזה.

מנצלים קשרים אישיים

אם אתם מחפשים עבודה בתחום ההייטק אנחנו בטוחים שזה לא מגיע משום