בשנים האחרונות חברות הייטק רבות אימצו את מודל העבודה ההיברידי, במיוחד לאחר תקופת הקורונה. במאמר הבא נסביר קצת על המודל ההיברידי, על היתרונות שלו ואיך מומלץ לחפש עבודה בתחום ההיטק.

העבודה ההיברידית לא פסחה על ההייטק

תקופת הקורונה הביאה עמה המון שינויים שקשורים לשוק העבודה בישראל ובעולם, במיוחד בתחום ההייטק אך לא רק. רבות מחברות ההייטק הישראליות עברו לעבודה במודל היברידי כתוצאה מהסגרים וההגבלות השונות על האזרחים בכל הקשור להתקהלויות. בהמשך נדבר אתכם על חברת ההשמה דיאלוג, אך בהזדמנות זו נציין שכאן תמצאו משרות בתחום ההייטק, שווה להציץ.

האמת היא שמאז תקופת הקורונה חברות הייטק רבות אימצו את המודל ההיברידי והן מאפשרות לעובדים שלהן ליהנות מגמישות רבה. איך המודל הזה בא לידי ביטוי בפועל? רוב החברות מאפשרות לעובדים שלהן לעבוד בחלק מהימים בבית ובחלק מהימים דורשות מהם להגיע למשרד. אין חוקים בנושא וכל חברה בוחרת את המודל המתאים לה, ברוב המקרים אנחנו מדברים על חלוקה של 50% בין עבודה מהבית והגעה למשרדים.

 

 

מה היתרונות של המודל ההיברידי?

מעבר לגמישות שהמודל הזה מציע לעובדים, מחקרים מצביעים על כך שהוא הרבה יותר יעיל. במקום לשבת 9 שעות ביום, 5 ימים בשבוע במשרד ולבזבז את זמן יקר בפגישות ושיחות מסדרון, ברוב המקרים העובדים במודל ההיברידי הופכים לעובדים יעילים יותר שתורמים רבות לצמיחה של החברה וזה מהווה יתרון משמעותי.

איך מוצאים עבודה בהייטק?

פונים לחברת השמה

אחת מהאופציות היותר יעילות למציאת עבודה בהייטק היא לעשות זאת באמצעות פנייה לחברת השמה. חברות השמה ותיקות ומנוסות, כמו דיאלוג למשל, יוכלו לסייע לכם למצוא עבודה בחברות הייטק שאימצו את המודל ההיברידי. אגב, זה אמנם לא מצוין באתר של חברת דיאלוג, אך בהחלט תוכלו לבקש ברמת הריאיון עבודה היברידית אם זה אחד מהתנאים שלכם לעבודה. חברת השמה מקצועית תפנה אתכם רק לחברות רלוונטיות שמציעות מודל כזה.

מנצלים קשרים אישיים

אם אתם מחפשים עבודה בתחום ההייטק אנחנו בטוחים שזה לא מגיע משום מקום ושיש לכם חברים בתחום. במידה וזה המצב, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להיעזר בקשרים שיש לכם עם החברים או בני המשפחה. תתפלאו לשמוע, אבל מילה טובה של עובד מצטיין שימליץ עליכם שווה הרבה יותר מראיון עם מישהו שאף אחד לא מכיר.

אגב, זה לא באמת משנה לאיזו משרה תנסו להתקבל, העיקר שתצליחו להתברג פנימה. עם הזמן ואם תוכיחו את עצמכם, אנחנו בטוחים שתוכלו להתקדם למשרות שוות יותר בחברה. אגב, זו המדיניות של רוב החברות, לקדם מישהו מבפנים ולא משיהו שהן לא מכירות שמגיע מבחוץ.

נצלו את הרשת החברתית

ראשית, אם עדיין אין לכם פרופיל לינקדאין אנחנו ממליצים לכם לפתוח אחד כזה. שם כל המעסיקים נמצאים ושם הם מחפשים את המגויסים הבאים שלהם. לימדו את הרשת הזו ופתחו פרופיל מעודכן ומכובד. כך הסיכוי שיפנו אליכם יהיה גדול יותר וזה רק יקדם אתכם לעבר היעד.

בנוסף, אל תתביישו לפרסם פוסט בפייסבוק ולציין שאתם מחפשים עבודה. אולי יתמזל מזלכם ומישהו שבדיוק מחפש מישהו יראה את זה ויפנה אליכם. כמו כן, יש היום המון קבוצות של חיפוש עבודה בהייטק בפייסבוק. בקשו חברות בקבוצות הללו ותעשו שם חיפוש, יש לא מעט משרות פנויות בתחום.

לסיכום

העבודה ההיברידית לא פסחה על תעשיית ההייטק, שהיא התעשייה הרווחית ביותר בישראל. אם גם אתם מחפשים עבודה בהייטק והמודל ההיברידי מעניין אתכם, אנחנו ממליצים לכם לפנות לחברת השמה שתסייע לכם בזה.