אם אורח החיים היהודי, המנהגים והתרבות קרובים גם ללבכם, אנחנו בטוחים שגם לכם חשוב לדגם את ארון הספרים היהודי בבית שלכם. למרבה השמחה של כולנו, ההיסטוריה של העם היהודי השאירה אחריה ברבות השנים אינספור ספרי קודש מרתקים, חשובים ומכוננים, כאלו שעוסקים בסוגיות חשובות בחיים של כולנו. כמובן שהמבחר הגדול גם הופך את המשימה של בחירת הספרים המתאימים למורכבת למדי ומן הסתם לא נוכל לבחור בהכול. אם כך, מהם ספרי הקודש שחובה שיהיו בבית של כל יהודי? אלו ספרים חשובים שווה שיהיו על המדף שלנו ויעשירו את עולם הרוח הפנימי שלנו? בואו ננסה לגעת בקטגוריות המרכזיות, כולל טיפ מהיכן תוכלו לרכוש את הספרים במחירים משתלמים ובלי הרבה מאמץ.

ספרי החובה בארון הספרים היהודי – התנ״ך וספרי חב״ד

כמובן שעוד לפני שנדבר על תת קטגוריות וזרמים מעניינים ביהדות, חשוב לדבר על הספרים הבסיסיים – התנ״ך והפירושים שחובה שיהיו בכל ארון וכמובן סידורי התפילה (נדבר עליהם בהרחבה בהמשך). לצד הספרים הללו, אופציה נוספת הם ספרי חב"ד – אוסף של ספרות ארוכה ורבת שנים הטומנת בחובה סודות, סיפורים ואירועים מכוננים בתולדות העם היהודי ובתולדות ההלכה. נכון, לא כולם הולכים לפי מסורת חב״ד, אך חשוב להבין כי מדובר בטקסטים חשובים שהם רלוונטיים לכולנו. אגב, אם אתם מחפשים ספרי חב״ד במחיר נוח יחסית אז שווה לדעת שתוכלו למצוא אותם וגם ספרים אחרים מהקטגוריות הבאות באתר אוצר ספרים המאפשר משלוח מהיר עד הבית בתעריפים נוחים וכבר לא צריך לחפש אותם בחנויות ולצאת מהבית.

 

 

ספרי הלכה ושו״ת

איך אדם יהודי חי החיים שלו ויודע כיצד יש לנהוג? ובכן, הרבה אנשים מקשיבים בקולם של רבנים בעוד אחרים טווים לעצמם את הדרך. כך או כך חשוב להשכיל וללמוד את הדברים הללו בעצמינו ובדיוק בגלל זה קיימים ספרי ההלכה וספרי שאלות ותשובות. ספרי ההלכה מרכזים בתוכם לפי נושאים את ההלכות המרכזיות ומאפשרים לנו להבין איך עלינו לנהוג בכל מצב בחיים. ספרי שאלות ותשובות הם למעשה קבצים עם שאלות ותשובות נפוצות שנערכו עם השנים והרבה פעמים אפשר למצוא בהם תשובות לשאלות שמעניינות אותנו במיוחד.

ספרי הרב מרדכי אליהו

הרב מרדכי אליהו זצ״ל הוא אחד מגדולי הפוסקים של הדור שלנו. הסיפור שלו שזור באופן בלתי נפרד עם סיפורה של יהדות ארץ ישראל מיום הקמתה ועד היום המשנה שלו משפיעה על חלקים רבים בעולם היהודי. מי שרוצה ללמוד את ההלכה ממקור בר סמכא ועדכני חייב לקרוא לפחות כמה ספרים שכתב הרב מרדכי אליהו. באתר אוצר ספרים ניתן למצוא את הרפרטואר השלם עם כל הספרים החשובים.

סידורים וחומשים

אם אתם מקפידים על תפילה מדי יום כמובן שחשוב לרכוש סידורים מתאימים. בסידורים תוכלו למצוא את כל נוסחי התפילות והברכות בלוח השנה היהודי ועבור אנשים המקפידים על תפילה ועל קיום מנהגים מדובר בלי שום ספק בספרי חובה. באתר אוצר ספרים ניתן למצוא מגוון נוסחים הן לציבור המזרחים והן לציבור האשכנזים.

ספרי יסוד לבית היהודי

אם אתם מחפשים ספרים שלא לפי קטגוריות ספציפיות אלא מחפשים בפרט את ספרי היסוד החשובים ביותר בכל בית יהודי, שווה בהחלט להיכנס לקטגוריה הזו באתר אוצר ספרים. תוכלו למצוא שם כמה מהספרים המכוננים והחשובים ביותר שבהחלט שווה להתחיל איתם. אין ספק שזה מרגש ביותר ושתמיד נחמד להעשיר את הספרייה שלנו. מעכשיו אתם יכולים לעשות את זה בקלות, במחיר הוגן ובלי הרבה מאמץ.