אם אורח החיים היהודי, המנהגים והתרבות קרובים גם ללבכם, אנחנו בטוחים שגם לכם חשוב לדגם את ארון הספרים היהודי בבית שלכם. למרבה השמחה של כולנו, ההיסטוריה של העם היהודי השאירה אחריה ברבות השנים אינספור ספרי קודש מרתקים, חשובים ומכוננים, כאלו שעוסקים בסוגיות חשובות בחיים של כולנו. כמובן שהמבחר הגדול גם הופך את המשימה של בחירת הספרים המתאימים למורכבת למדי ומן הסתם לא נוכל לבחור בהכול. אם כך, מהם ספרי הקודש שחובה שיהיו בבית של כל יהודי? אלו ספרים חשובים שווה שיהיו על המדף שלנו ויעשירו את עולם הרוח הפנימי שלנו? בואו ננסה לגעת בקטגוריות המרכזיות, כולל טיפ מהיכן תוכלו לרכוש את הספרים במחירים משתלמים ובלי הרבה מאמץ.

ספרי החובה בארון הספרים היהודי – התנ״ך וספרי חב״ד

כמובן שעוד לפני שנדבר על תת קטגוריות וזרמים מעניינים ביהדות, חשוב לדבר על הספרים הבסיסיים – התנ״ך והפירושים שחובה שיהיו בכל ארון וכמובן סידורי התפילה (נדבר עליהם בהרחבה בהמשך). לצד הספרים הללו, אופציה נוספת הם ספרי חב"ד – אוסף של ספרות ארוכה ורבת שנים הטומנת בחובה סודות, סיפורים ואירועים מכוננים בתולדות העם היהודי ובתולדות ההלכה. נכון, לא כולם הולכים לפי מסורת חב״ד, אך חשוב להבין כי מדובר בטקסטים חשובים שהם רלוונטיים לכולנו. אגב, אם אתם מחפשים ספרי חב״ד במחיר נוח יחסית אז שווה לדעת שתוכלו למצוא אותם וגם ספרים אחרים מהקטגוריות הבאות באתר אוצר ספרים המאפשר משלוח מהיר עד הבית בתעריפים נוחים וכבר לא צריך לחפש אותם בחנויות ולצאת מהבית.

 

 

ספרי הלכה ושו״ת

איך אדם יהודי חי החיים שלו ויודע כיצד יש לנהוג? ובכן, הרבה אנשים מקשיבים בקולם של רבנים בעוד אחרים טווים לעצמם את הדרך. כך או כך חשוב להשכיל וללמוד את הדברים הללו בעצמינו ובדיוק בגלל זה קיימים ספרי ההלכה וספרי שאלות ותשובות. ספרי ההלכה מרכזים בתוכם לפי נושאים את ההלכות המרכזיות ומאפשרים לנו ל