אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בתהליך של תכנון ועיצוב מטבחים כולל כמובן את פתרונות האחסון אשר כוללים את הארונות כמו גם המזווה. על מנת לתכנן את המטבח בצורה מדויקת ונכונה, צריך לבחור את הדלתות והמזווה באופן שיתאים באופן מושלם למרחב. כיצד תוכלו לעשות זאת? להלן כל הפרטים.

פונקציונאלית כקו מנחה

בתהליך של בחירה של דלתות ארונות כמו גם מזווה צריך לשים קודם כל דגש על ההיבט הפונקציונאלי. לפני שאתם בוחרים מומלץ לבצע מדידה מדויקת של הארונות, ולהיעזר בחברה מקצועית כמו למשל מטבחי רגבה אשר מעניקה לכם את האפשרות לבחור מבין מגוון ארונות במטבחים מעוצבים שיעניקו לכם את ההשראה כמו גם היכולת להשלים את תהליך התכנון על הצד הטוב ביותר. הסיבה לכך נובעת הן בשל הניסיון ארוך השנים אבל גם בשל שילוב של טכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשרות לבצע תכנון המתבצע באמצעות תוכנות מחשב אשר מאפשרות למקם את הארונות והמזווה בהתאם לגוונים שונים במבנה הקיים, ובהתאם לכך לבצע את השינויים מבחינת המידות – גובה, עומק ועוד כמו גם הצבע.

התאמה לקונספט העיצוב וגימור ברמה גבוהה

ארונות הם חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי של המטבח. בין אם בחרתם לעצב את המטבח בסגנון מודרני או סגנון כפרי, מומלץ לבחור בארונות אשר מתכתבים עם העיצוב הזה, כאשר שימו לב כי רמת הגימור צריכה להיות ברמה הגבוהה ביותר אשר מתכתב גם באופן מושלם עם היכולת לשדר ולמקסם את המראה של המטבח, מבחינת הגימור אבל גם מבחינת העיצוב המשלים את קונספט העיצוב הנבחר.

ציפוי איכותי

בחרו בארונות עם ציפוי כרמי איכותי אשר מונע שריטות כמו גם מאפשר לנקות את הארון בצורה נוחה ומהירה. סימנים שמופיעים על הדלתות משפיעים על המראה, ועל כן ציפוי איכותי ימנע שחיקה של חומר הגלם לצד יצירה של מענה עיצובי יפהפייה, למשך זמן רב.

 

 

הפרשי גובה לניצול מקסימלי

כאשר אתם מתכננים את המזווה כמו גם את הארונות שימו דגש גם על הפרשי הגובה, כאשר הארונות הנמוכים יותר מיועדים לכלים יומיומיים כמו למשל צלחות, צלחות ועוד ואילו בארונות הגבוהים יותר תוכלו לאחסן את הסירים או מוצרי מטבח שאתם לא נוהגים להשתמש באופן קבוע. שימו לב כי כיום אפשר לבצע התאמה גם מהבחינה הזו על ידי התקנה של ידית פנימית אותה ניתן למשוך לכיוון שלכם, ובהתאם לכך ליצור מטבח פונקציונאלי אשר משרת אתכם כהלכה.

חומרי גלם איכותיים

העדיפו להשקיע יותר כסף ברכישה של ארונות כמו גם מזווה באיכות מעולה ובגימור יוצא דופן, מאשר השקעה אשר תרד לטמיון בעקבות בלאי גבוה כמו גם סימנים אשר נוצרים באופן טבעי כתוצאה מפתיחה וסגירה של הארונות באופן קבוע. על כן, התייעצות עם אנשי מקצוע וכן בחינה של הקטלוג והאפשרויות תהווה דרך מצוינת ליצירה של קבלת החלטות נכונה אשר לוקחת בחשבון את חומרי הגלם מהן עשויות הדלתות כמו גם המזווה, כחלק מיצירה של חלל מעוצב שגם בעוד מספר שנים ייראה נפלא ובאותה רמת איכות וגימור.

לסיכום

החלטה לגבי רכישה של מזווה כמו גם דלתות מטבח היא אחת מתוך מספר החלטות שאותן נדרש לבצע לטובת עיצוב מוצלח של מטבח. קבלת ליווי מקצועי הנעשה על ידי חברה מקצועית המתמחה בתחום המטבחים לצד שימת דגש על האלמנטים אותם הצגנו לכם כאן, יאפשרו לכם לקבל בחירות נבונות שיניבו לכם מטבח אסתטי, קלאסי וכזה שנראה כאילו נלקח ממגזין יוקרתי.