היציאה לקראת מהלך של רכישת בית היא צעד משמעותי ומרגש בחיים של כל אדם ומשפחה. החלום על בית הוא גם חלום על יציבות וקרקע בטוחה, אך המשמעות הכלכלית של רכישת בית עשויה לפגוע בתשוקה הזו ודווקא להכניס את הרוכשים למערבולת כלכלית שלעתים יוצאים ממנה בשן ועין. אם אתם רוצים להבטיח שהדרך אל הנכס תהיה נטולת סיכונים ככל האפשר, כדאי מאד שתשקלו לעשות ביטוח משכנתא, שבמקור נועד להגן על הלווה אך בפועל הוא שומר עליכם בנסיבות רבות. כנסו למאמר הבא והבינו לעומק מה המשמעות של ביטוח משכנתא לרוכשים נכס.

מהו ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הוא פוליסת ביטוח מיוחדת שנועדה להגן על המלווה במקרה של חדלות פירעון של הלווה על ההלוואה שלהם. או כמו שאבנר הייזלר מסביר במילים פשוטות – כשאדם רוכש בית באמצעות הלוואה, הוא מסכים להחזיר את סכום ההלוואה למלווה על פני תקופה מוגדרת. אם הלווה אינו מסוגל לעמוד בתוכנית פירעון זו, ביטוח משכנתא מבטיח כי המלווה לא נשאר בבעיה פיננסית.

ביטוח משכנתא בדרך כלל נכנס לפעולה כאשר לווה מבצע מקדמה של פחות מ -20% מערך הבית. הוא נועד בעיקר להפחית את הסיכון הנשקף למלווים כאשר מתמודדים עם יחס גבוה בין הלוואה לערך הנכס. הפרמיות עבור ביטוח זה יכולות להיות משולמות על ידי הלווה, מוטמעות בהחזרי ההלוואה, או במקרים מסוימים, על ידי המלווה.

 

 

מדוע ביטוח משכנתא חשוב