אם אתם סטודנטים שקצרים בכסף וצריכים לעבור דירה, אין לכם ברירה אלא לנסות ולהוזיל אותה בכל דרך אפשרית. במאמר הבא נבדוק האם כדאי לשכור רכב להובלת דירה ומה אפשר לעשות על מנת להוזיל אותה.

הובלה או רכב – מה כדאי?

האמת היא שהתשובה לשאלה הזו היא נגזרת ישירה של סוג ההובלה וכמות התכולה שלכם. במידה ואתם סטודנטים שגרים בדירת חדר ואין לכם יותר מידי ציוד משלכם, בהחלט תוכלו לעשות כמה נגלות בעצמכם. אגב, אם אין לכם רכב משלכם, ניתן לעשות זאת מול חברה מקצועית ולשכור רכב ליום שלם. במידה ויש לכם תכולה גדולה או רבה יותר, מומלץ כמובן לשכור רכב גדול יותר.

תמיד תוכלו לבחור במודל ההיברידי, את הפריטים הקטנים להעביר ברכב השכור ואת הגדולים באמצעות חברת ההובלה. חשוב לציין שמבחינת הבטיחות של ההובלה מדובר במהלך שמומלץ לעשות אותו, שכן מובילים ברוב המקרים לא נותנים אחריות על חפצים קרי ערך שעלולים להישבר או להינזק במהלך ההובלה. אגב, זו הסיבה הנפוצה ביותר שבגינה עולות מחלוקות בין מובילים ללקוחות בתום העבודה, נזק לתכולה היקרה והעדינה.

מבחינה כספית – כל מקרה לגופו

אנחנו לא רוצים להיכנס לכם לכיס, אבל אנחנו ודאי יודעים שאתם קצרים מאד בתקציב וכל הוזלה של הובלת הדירה תעזור לכם לגמור את החודש. בתוך כך, אנחנו מניחים שמבחינת הכדאיות הכלכלית צריך לבחון כל מקרה לגופו. מה שבטוח, זה שאם יש לכם מספר פריטים בודדים משלכם, אין טעם להזמין חברת הובלה שתעלה לכם לא פחות מ- 1500 ₪. במקרה כזה, ודאי מומלץ לשכור רכב ב- 50% מהעלות הזו ולבצע את ההובלה בעצמכם.

שוכרים רכב? כך תשמרו עליו

אתם יכולים לחסוך לא מעט כסף אם תשכרו רכב ותעבירו את התכולה בעצמכם, אך אם תגרמו לנזקים ברכב, לא עשיתם בזה שום דבר. לכן, לפני שאתם ממהרים להוריד את התכולה לרכב, אנחנו ממליצים לכם לכסות את הכיסאות בשמיכות וכן את הדפנות של הרכב. לא פעם קורה שבמהלך הנסיעה התכולה שורטת את הדפנות של הרכב וגורמת לנזקים בלתי הפיכים, קחו זאת בחשבון.

איך תוזילו את עלות ההובלה?

הצטרפו להובלה קיימת

אם יש משהו שמובילים אוהבים זה לעשות עוד קצת כסף על הדרך. אם אתם מכירים עוד סטודנט בבניין שגם צריך לעבור דירה, דברו איתו והציעו לו שתצטרפו להובלה שלו. האמינו לנו שהמוביל ישמח לקחת גם אתכם על הדרך ומין הסתם הוא גם יעשה לכם את ההובלה במחיר משתלם יותר.

הובלה או רכב: טיפים לחיסכון בהוצאות במעבר דירה

התגמשו במועד ההובלה

אם אתם מתכוונים לעבור דירה בחודשי הקיץ החמים, יוני-אוגוסט, צפו פגיעה במחיר. מדובר אולי בחודשים הכי עמוסים של המובילים שבהם הם פשוט "לא רואים בעיניים". לעומת זאת, אם תהיו גמישים ותיכנסו ליומן של המוביל על בסיס מקום פנוי, סביר להניח שתשלמו פחות על ההובלה.

פירוק והרכבה בעצמכם

אתם לא צריכים להיות הנדימנים כדי לפרק ולהרכיב ארון ואם תוכלו לעשות את עבודות הפירוק וההרכבה בעצמכם, תוכלו לחסוך לא מעט כסף. כיום מוביל גובה לא פחות מ- 200 ₪ על פירוק והרכבה של רהיט סטנדרטי כמו ארון או מיטה ואם אתם יכולים לחסוך את הכסף הזה, מה טוב.

לסיכום, אין ספק שאם תבחרו להשכיר רכב ולבצע את ההובלה בעצמכם תוכלו לחסוך לא מעט כסף. אם בכל זאת לקחתם חברת הובלה, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שלנו להוזלת המחיר.