מאז פרוץ מגפת הקורונה נרשם זינוק של עשרות אחוזים בהזמנה של אביזרי כושר, וזאת מתוך הבנה כי ניתן בהחלט לנצל את המרחב הביתי לטובת שמירה על קשר. למעשה, המגפה הזכירה לרבים כי דווקא במרחב הביתי אפשר ליצור מרחב שבו ניתן לשמור על הכושר ואף להוביל לניצול מקסימלי של זמנים, בייחוד בעבור מי אשר עובד ולומד מהבית. אם גם אתם רוצים להצטרף לטרנד של חדר כושר ביתי, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם את כל הטיפים שיסייעו לכם להוביל ליצירה של מרחב שיעורר בכם מוטיבציה להתאמן, ובהתאם לכך להוביל גם לאורח חיים בריא ומאוזן.

רכישה של מכשירי כושר ביתיים

לאחר שהקצתם את המקום שבו תקימו את חדר הכושר (בין אם מדובר בחדר נוסף בבית או במרפסת) השלב הבא הוא לבצע רכישה של מכשירי כושר ביתיים. שילוב הליכונים הוא מומלץ מאוד מאחר ומדובר במכשיר שמאפשר לכם לשרוף קלוריות אך גם ליצור תהליך חיטוב, כאשר ניתן להפנות את ההליכון למחשב או  לטלוויזיה ובהתאם לכך לשלב בזמן הריצה או ההליכה גם פעילות פנאי או פעילות העשרה.

בנוסף, רצוי לשלב בחדר כושר שלכם גם אלמנטים שמתאימים לסוג האימון שלכם – אם למשל אתם רוצים להתמקד בפעילות גופנית שתשפר את הגמישות שלכם, רצוי לבצע רכישה של כדור פיזיו כמו גם מזרן שעליו ניתן יהיה להתאמן ובכך להוביל ליצירה של חדר כושר ביתי ומאובזר במלואו. השוואת מחירים היא חיונית לטובת השקעה כספית נכונה, ועל כן אל תהססו לבחון את המחירים בשוק ובהתאם לכך להתאים את התקציב שלכם.

 

 

שילוב של רמקול

בשביל ליצור מרחב נעים ומעורר מוטיבציה, רצוי לשלב בתוך חדר הכושר גם רמקול. כאן תמצאו מדריך אשר יסייע לכם לבצע בחירה של רמקול איכותי, וזאת מתוך הבנה כי בזמן פעילות גופנית הפעלה של מוזיקה או אפילו פודקסט יכול בהחלט להפוך את האימון הזה לאימון אפקטיבי, גם כאשר הוא מתבצע בבית. עדיף להשקיע יותר ברמקול איכותי מאשר ברמקול שלא יספק לכם את העוצמה הנדרשת, ועל כן קריאה של המדריך לצד קבלת המלצות מחברים ובני משפחה תסייע לכם לקבל החלטה נכונה שתניב בסופו של דבר גם חדר כושר נעים וכיפי לשהייה.

התקנה של מראה

לא מעט מתאמנים אוהבים להסתכל על עצמם במראה במהלך האימון, כחלק מהגברה של מוטיבציה אך גם בדיקה כי התרגילים מתבצעים בצורה נכונה. התקנה של מראה בגודל מלא מהווה החלטה חכמה מאוד, בייחוד אם מדובר בחדר קטן. למעשה, באמצעות התקנה של מראה ניתן ליצור אלמנט חזותי של חדר גדול יותר אך גם להסתכל על עצמכם במהלך האימון ואף לצלם אותו לרשתות החברתיות.

עמדה לטלוויזיה

רצוי לשלב בחדר גם עמדה ייעודית לטלוויזיה שלכם, וזאת בשל היכולת לצפות באימונים ברשתות החברתיות או בפלטפורמה של יוטיוב. כיום ניתן לבצע רכישה של עמדה קומפקטית בעלות כספית נוחה דרך חנויות המתמחות בתחום, כאשר ניתן בהחלט גם לנצל את העמדה הזו לטובת יצירה של עוד מקום אחסון לאביזרי הכושר.

לסיכום

בתור מבוגרים שנאלצים לנהל לו"ז עמוס הכולל לימודים ועבודה מהבית, אפשר ואף רצוי להקצות שטח בבית לטובת הקמה של חדר כושר ביתי, בעלות כספית אטרקטיבית  ועם שימת דגש על התאמה מדויקת לצרכים הנדרשים. בכך, תוכלו לנצל את המרחב הביתי לטובת שמירה על הכושר ובהתאם לכך קידום של אורח חיים בריא ומאוזן.