בשנים האחרונות פורטוגל הפכה ליעד מסקרן עבור משקיעים הישראלים וכשאנחנו בוחנים את היתרונות שלה, אנחנו בהחלט מבינים למה זה קורה. למה פורטוגל הפכה ליעד נהדר להשקעה ואיפה כדאי לכם להשקיע את הכסף שלכם? כל התשובות לפניכם.

פורטוגל – יעד מסקרן למשקיעים ישראלים

בשנים האחרונות פורטוגל הפכה ליד מעולה עבור ישראלים שמבקשים להשקיע את כספם בנדל"ן. לנדל"ן בפורטוגל פוטנציאל רב והאמת היא שיש לכך מגוון רחב של גורמים. הגורם הראשון הוא הטבות המס שמעניקה המדינה למי שמהגר לפורטוגל. אנחנו מדברים פה על הטבות יוצאות דופן בדמות של פטור על מיסים כאלה ואחרים, הטבות מס הכנסה ועוד.

גורם נוסף שבגינו ישראלים רוצים להשקיע את כספם בנדל"ן בפורטוגל טמון בעובדה שממשלת פורטוגל מכירה ביהודים שהמוצא שלהם הוא בגירוש של קהילות ספרד ופורטוגל, מה שאומר שהם מקבלים אזרחות פורטוגלית לכל דבר ועניין. גורם מרכזי נוסף הוא ההתאוששות של ענף הנדל"ן בפורטוגל אחרי המשבר שהוא חווה בשנת 2008.

המגמה הזו הביאה לעליית מחירים הדרגתית ויציבה במחירי הנדל"ן, מה שכמובן הפך את השוק הזה במדינה האירופאית למשתלם מאד להשקעה. רבים מהמשקיעים נדדו לפורטוגל והתהליך הזה כמובן לא פוסח גם על המשקיעים הישראלים שנוהרים לפורטוגל על מנת למצוא בה את ההזדמנות הבאה שלהם.

רכישת נכסים בערים הגדולות

פורטוגל היא מדינה גדולה ואופציות ההשקעה שם בנדל"ן הן פשוט בלתי נגמרות. האופציה הראשונה שבה רוב המשקיעים בוחרים היא השקעה בערים הגדולות של פורטוגל. אם ניקח למשל לדוגמא את ליסבון, רבים מהישראלים בוחרים להשקיע שם מכיוון שהנכסים להשכרה פשוט נחטפים. שוק השכירות בערים הגדולות הוא פשוט לא נגמר והוא טומן בחובו תשואה פשוט נפלאה להשקעה.

 

 

אמנם קשה לדעת מה יוליד יום, אך הסטטיסטיקה מראה שפורטוגל אינה מנותקת ממגמת עליית המחירים העולמית שאנחנו חווים. ההנחה היא שאם תרכשו נכס במרכזה של עיר גדולה, הערך שלו יעלה בעשרות אחוזים בשנים הקרובות וזו כמובן הזדמנות נהדרת עבורכם. בסופו של דבר אתם מחפשים השקעה עם כמה שפחות סיכון וזה בהחלט הכיוון.

רכישת נכסים בפריפריה

אם חשבתם שהפריפריה של הערים הגדולות מנותקת מהמגמה של עליית המחירים, זה הזמן לחשב מסלול מחדש. השקעה נכסים שנמצאים הרחק מההמולה של העיר הגדולה גם היא נחשבת למשתלמת מאד. אנחנו מדברים בעיקר על השקעה בנכסים כמו שטחים חקלאיים או חוות חקלאיות באזור כפרי.

השקעה כזו מתאימה במיוחד למשקיעים שרוצים לקחת את המהלך הזה בקצב קצת יותר רגוע. משקיעים אלה עוברים לאזורים כפריים בפורטוגל, רוכשים נכס על חלקה חקלאית ונהנים מהתשואה המכובדת שנכסים כאלה יודעים לייצר תוך זמן קצר. המחירים של הנכסים הללו זולים מאד ותוכלו לרכוש שטח גדול מאד במחיר של דירה קטנה בדרום הארץ שלנו.

רכישת חנויות ועסקים

הסטטיסטיקה מראה שהכלכלה של פורטוגל רק גדלה עם השנים, מה שאומר שהביקוש לשטחי מסחר ותעשייה רק עולה. אז הנה ההזדמנות שלכם לעשות מהלך מוצלח ולרכוש שטח מסחרי או חנות שאותה תוכלו להשכיר בלא מעט כסף. מדובר בנכסים זולים שהערך שלהם רק עולה עם השנים. תוכלו להרוויח תשואה יפה גם על השכירות וגם המכירה של הנכס הזה בשנים הבאות.

לסיכום

אין ספק שפורטוגל הפכה בשנים האחרונות ליעד מבוקש מאד בקרב משקיעים ישראלים שמבקשים להשקיע את הכסף שלהם בנדל"ן. אם תשכילו לעשות את הבחירה הנכונה של סוג הנכס להשקעה, אנחנו בטוחים שתראו תשואה יפה בשנים הקרובות.