כאשר אנו בונים בית פרטי, אנו נדרשים באופן טבעי למדי להתקשרות עם סוגים רבים של קבלנים. החל משלב התכנון בו נדרש למצוא אדריכל או מהנדס שיבנו לנו את תוכניות הבית, ודרך הקבלנים השונים במהלך הדרך שאחראים על דברים שונים כמו תשתיות החשמל ותשתיות המים, עיצוב הגינה והחצר ועד לקבלן הגמר שיכין את הבית לקראת הכניסה אליו – נראה כי מדובר על משימה שמחייבת אותנו למצוא את אנשי המקצוע הטובים ביותר בכל תחום. עם זאת, אין ספק שאחד הקבלנים החשובים ביותר בתהליך כולו, אם לא החשוב ביותר בהם הוא קבלן השלד, זה שאחראי על בניית היסודות הבסיסיים ביותר של הבית, אלו שיכריעו אם יהיה זה בית יציב וחזק או בית רעוע עם בעיות בטיחות וערך נמוך שכנראה לא יעלה עם הזמן. כמובן שחשוב לבחור את כל הקבלנים שלכם בצורה מושכלת ואחראית, אבל אין ספק שכאן מדובר על אחד הקבלנים שהכי חשוב לבחור באופן הזה ולכן אנו רוצים לחלוק כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את קבלן השלד שלכם.

החשיבות של קבלן השלד

לפני שנתחיל חשוב לנו לחדד את החשיבות של בחירת קבלן שלד מקצועי. קבלן השלד הוא זה שאחראי בסופו של דבר על איכות המבנה והיציבות שלו. כמו כן קבלן השלד מתאם בין כל שאר בעלי המקצוע וקבלני המשנה כמו קבלן עבודות העפר, קבלן המיזוג, קבלן האיטום וכן הלאה ומדובר על מישהו שצריך לחבר בצורה טובה בין כל הגורמים תוך התייעצויות מקצועיות על בסיס קבוע, בין היתר עם האדריכל, יועצי הקרקע וקודחי הכלונסאות. על כן חשוב שהאדם בו אתם בוחרים יהיה איש מקצוע עם ניסיון עשיר בתחום, וכעת אנו רוצים להסביר איך לבחור את האדם הזה.

לכו על קבלן מורשה בעל תעודות ורישיון עבודה בתוקף

תתפלאו לגלות כמה קבלני שלד כלל לא עוסקים במקצוע באופן חוקי ואחת הסיבות לכך היא שהאכיפה בתחום הזה היא די דלה. לא חסרים סיפורי זוועות על אנשים שבחרו בקבלנים שאינם מורשים ובהרבה מקרים הסוף בהחלט יכול להיות רע. אנו ממליצים לבחור אך ורק בקבלן שלד מורשה עם תעודות הסמכה, רישיון עבודה בתוקף וניסיון עשיר בביצוע עבודות מהסוג הזה.

בחרו קבלן מהאזור שלכם

קבלן שנמצא קרוב לבית, יגיע אליו בתדירות גבוהה יותר ויהיה זמין באופן מידי יותר במקרי חירום. נוכחות גבוהה של קבלן שלד בכל שלבי הפרויקט היא קריטית להצלחתו ולא כדאי להתפשר בנושא הזה.

 מדריך מיוחד: כך תבחרו קבלן שלד מומלץ

חתמו על הסכם עבודה מפורט

אל תצאו לדרך ללא הסכם עבודה כזה. הסכם העבודה צריך לכלול מן הסתם את מה שהקבלן מתחייב לכם שיעשה תמורת הסכום שאתם משלמים לו וכן להגדיר אחריות מלאה על תוצאות הבנייה ואת לוחות הזמנים של התהליך כולו.

אספו כמה שיותר המלצות

איסוף המלצות בעיקר מגורמים אובייקטיביים זאת הדרך הטובה ביותר לדעת שבחרתם קבלן שלד איכותי. במיוחד חשוב לברר על יכולות הניהול, הזמינות של הקבלן, רמת השקיפות שלו מול הלקוחות ואיכות חומרי הגלם בהם הוא משתמש.

ודאו שיש לקבלן פוליסת ביטוח

הבטיחות בתהליך הבנייה היא הדבר החשוב ביותר. ודאו שלקבלן שאתם בוחרים יש פוליסת ביטוח מקיפה ודעו שאם אין לו אחת כזאת, פציעות ותקלות בטיחות בהחלט עשויות להיות באחריותכם הבלעדית בסופו של דבר.

לסיכום – הקפידו על הדברים הללו כאשר אתם בוחרים קבלן שלד וזה בהחלט יבטיח בנייה איכותית ותוצאה טובה בסופו של התהליך. בהצלחה!