מעשנים בהחלט נהנים מהסיגריות שלהם בזמנם הפנוי – בבוקר עם הקפה, בהפסקות מהעבודה ואחרי ארוחה טובה וכמובן שמי שזה מתאים לו יכול להמשיך ולעשות זאת. יחד עם זאת, כל מעשן יודע שחלק בלתי נפרד מהעישון הוא הריח הרע של העשן המתלווה לפעולה, וכשמדובר בבית בו אנו גרים זה בהחלט יכול להיות לא נעים. למרבה המזל לא מדובר בגזירת גורל. את הריחות הרעים אפשר לנטרל ויש גם כמה שיטות לא רעות בכלל שיאפשרו להימנע מהם מלכתחילה. יכול להיות שכבר יצא לכם בתור מעשנים לנסות כמה דברים כאלו, אבל תמיד חשוב לרענן את הזיכרון ולהכיר עוד דרכים לעשות. אספנו עבורכם כמה רעיונות לדרכים שיעזרו למנוע את הריחות הרעים מראש וכן להיפטר מהם לאחר העישון בבית.

עברו לתחליפי טבק

הדבר הראשון שכדאי לנסות הוא מעבר לתחליפי טבק. מדובר בעצם על מוצרים מעולים שגם לא מתמכרים אליהם בניגוד לטבק שבו יש ניקוטין שהוא חומר ממכר. לא, אי אפשר לומר שזה בריא, אבל זה בהחלט מזיק פי עשרות מונים מעישון טבק וחשוב לדעת את זה. כמו כן, וזאת הנקודה החשובה בעניין הזה, הריח של תחליפי הטבק הוא הרבה פחות חזק והוא אפילו נעים ובכל מקרה הוא מתנדף מהר מאד ולא נשאר לזמן ארוך בבדים וברהיטים בבית.

אוורור על בסיס קבוע

במיוחד כשאתם מעשנים עליכם לאוורר את הבית בצורה טובה. הדבר הנכון ביותר לעשות זה לפתוח חלונות ודלתות בכמה כיווני אוויר שונים וכך נוצרת זרימה רציפה של האוויר והעשן לא נשאר בבית וגורם לריח רע לזמן ארוך. כמו כן חשוב באופן כללי לאוורר את הבית באופן קבוע בלי קשר לשאלה אם אתם מעשנים כרגע או לא וזה חשוב במיוחד אם מסתגרים בבית בגלל מזג אוויר סוער, כאשר הנטייה שלנו במצבים הללו היא לאטום את הבית ולא לתת לאוויר להיכנס מאף כיוון.

מפיצי ריח ונרות

בואו נדבר רגע על נטרול של ריחות רעים. הדבר הראשון שצריך לעשות זה כמובן לתת להם להתנדף, אבל עד שזה קורה ממש לא חייבים לסבול אותם ואפשר לנטרל אותם ממש בקלות. אפשרות אחת היא להשתמש בנירות ריחניים. אפשר למצוא הרבה מאד סוגים עם ניחוחות שונים להעדפתכם ואם תדליקו כמה כאלו במקביל זה ימלא את כל הבית בארומה עדינה ונעימה של פרחים וניקיון. אפשרות נוספת היא שימוש במפיצי ריח שעושים ריח טוב. אפשר להשתמש בהם באופן ידני או לרכוש מפיצי ריח אוטומטים המשחררים ריחות נעימים לחלל האוויר בזמנים קבועים.

מעשנים בבית: כך תימנעו מריחות לא נעימים

עשנו במקום מוגדר ומאוורר

עבור חלקכם הדבר הזה עשוי להצריך שינוי מסוים בהרגלים, אבל בהחלט חשוב לעשות זאת. מומלץ לבחור מקום אחד בבית שבו אתם מעשנים ולא לחרוג מכך ועדיף לעשות את זה במקום שהוא מאוורר יחסית. אם מזג האוויר מאפשר זאת ואתם רוצים להימנע מריחות לחלוטין וכמובן יש לכם גינה או חצר, עדיף לעשן רק שם עד כמה שניתן.

כבסו את הסדינים והבדים

הבעיה הגדולה ביותר עם הריח של עשן הסיגריות זה שהוא נדבק לסדינים, מגבות ושאר הבדים בבית. אם תרצו להימנע באופן כללי מהריח חשוב להקפיד לכבס אותם בתדירות גבוהה יחסית. שימו לב שהרבה ספות הן כאלו שניתן להסיר מעליהן את הריפוד ולכבס גם אותו. אם זו לא אפשרות שווה לשקול ניקוי ספות מקצועי.

שימו לב לנקודות החשובות הללו ותוכלו למנוע את הריח הרע בבית. בהצלחה!