אם אתם חושבים להתקין לוח סולארי על גג הבית שלכם, המידע שנביא במאמר הזה מיועד עבורכם. מה זה לוח סולארי, מה היתרונות שלו ולמה חשוב לבחור חברה מקצועית וספק אמין? כל התשובות לפניכם.

לפני הכל – בוחרים ספק אמין

מיד נסביר מה זה לוח סולארי ומה היתרונות שלו בכל הקשור לניהול משק הבית. עם זאת, לפני שאתם ממהרים להתקין לוח סולארי, אתם צריכים לבחור חברה מקצועית שיכולה לספק את השירות באמצעות ספקים אמינים ביותר. אם תבחרו בחברה לא מנוסה ולא ותיקה אתם עלולים לחוות עוגמת נפש ולא פחות חמור מזה, לאבד אמון בטכנולוגיה הסולארית ולנטוש אותה.

אם אתם לא בקיאים בנושא, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם מכרים או חברים שכבר התקינו לוח סולארי על הגג. אספו חוות דעת וביקורות על הספק שדרכו אתם מתכוונים להזמין את הלוח הסולארי, בדקו את המחירים ואספו כמה הצעות מחיר מסודרות. רק כך אתם יכולים לשפר את הסיכויים שלכם לצלוח את הפרויקט הזה בשלום.

לוח סולארי – מה זה ומה תפקידו?

לוח סולארי הוא פאנל מיוחד שתפקידו לקלוט את אנרגיית השמש ולהמיר אותה לחשמל. הדוגמא שאתם ודאי מכירים מקרוב היא דוד השמש שלכם. הפאנל הסולארי של הדוד, קולט השמש, קולט את האנרגיה של קרני השמש וממיר אותן לחום. המים זורמים בצנרת החמה של קולט השמש, מגיעים לטמפרטורת רתיחה וזורמים לכיוון המיכל של הדוד, שלאט לאט מתמלא במים רותחים. בשנים האחרונות לוחות סולאריים על גבי גגות הבתים הפכו לנפוצים מאד ולא מעט צרכנים שמאסו בחשבונות החשמל הגבוהים התקינו אותם.

לוחות סולאריים על גג הבית: השקעה בטוחה ותרומה לאיכות הסביבה

אתם תורמים לאיכות הסביבה

אולי לא ידעתם, אבל הפקה של חשמל גורמת לזיהום של הסביבה, גם אם בשנים האחרונות פותחו טכנולוגיות ירוקות יותר בתחום. הפקת חשמל באמצעות המרת אנרגיית השמש לחום היא טכנולוגיה ירוקה, ועליה אמון כמובן הלוח הסולארי. בהמשך המאמר נגלה לכם כמה הלוח הסולארי ישתלם לכם, אך אין ספק שעצם העובדה שאתם לוקחים חלק בשמירה על איכות הסביבה מהווה יתרון משמעותי ללוח הסולארי. חשוב לציין, בעידן הנוכחי של משבר האקלים וועידת האקלים בגלזגו, לכל אחד מאתנו יש חובה לתרום משהו לאיכות הסביבה ובמקרה הנוכחי אתם בהחלט עושים את זה.

אתם חוסכים כסף

באמצעות הלוחות הסולאריים אתם יכולים להפיק חשמל עבור כלל המערכות בבית ולא רק עבור חימום המים בדוד השמש. אם תבחנו את התמונה בכללותה, חשבון החשמל שלכם הוא אולי ההוצאה הכי גבוהה במסגרת הוצאות משק הבית, אולי קצת פחות מהארנונה. לכן, לאורך זמן תוכלו לזהות שאתם חוסכים לא מעט כסף וחשבון החשמל שלכם נחתך בלפחות 30%.

אתם מרוויחים כסף

כשאתם מתקינים לוח סולארי על גג הבית אתם הופכים ליצרנים של חשמל. לכן, במקרים בהם הלוח הסולארי יפיק כמות גדולה יותר של חשמל מזו שתבצעו בה שימוש, חברת החשמל תשמח לרכוש מכם את החשמל הזה. כן, זה אומר שאתם הופכים ליצרני חשמל של ממש ולא רק שאתם מייתרים את התלות שלכם בחברת החשמל, אתם הופכים אותה לתלויה בכם. אם בוחנים את הנתון הזה ואת העובדה שאתם חוסכים גם בחשבון החשמל, אין ספק שהתשובה ברורה.

לסיכום, אין ספק שללוחות הסולאריים יש יתרונות רבים, כמו חיסכון בכסף ושמירה על איכות הסביבה. אז אם אתם רוצים לצמצם במשהו את הוצאות החשמל שלכם, זה הפתרון המושלם עבורכם.