ספק אינטרנט ביתי

בחירת ספק אינטרנט לבית, היא בחירה חשובה מאוד. לא מסובכת מדי, אבל חשובה, מאחר שרובנו משתמשים ברשת האינטרנט בצורה נרחבת כול כך – מחפשים מידע, צופים בסרטונים, מתקשרים דרך תוכנות מסרים מיידיים ורשתות חברתיות ועוד. כך תעשו זאת ביעילות:

מה מחפשים?

כשלב ראשון, עליכם לדעת בדיוק מה אתם מחפשים בעצם. האם אתם זקוקים לאינטרנט אלחוטי? קווי בלבד? ביצועים בסיסיים עבור גלישה לאתרי טקסט, לקריאה? צפייה גם בסרטונים? שימוש של כמה אנשים במקביל בחיבור האינטרנט, באותו הבית? משחקי מחשב דרך האינטרנט? לתסריטי שימוש שונים, עשויה להיות השפעה שונה על חוזק החיבור שדרוש לכם. אם אתם עדיין לא מכירים את כול המונחים הרלוונטיים, זה הזמן גם להתעמק בכך. בסופו של עניין, תצטרכו להגדיר לעצמכם דרישות מינימום מחיבור האינטרנט או פחות להבין אם דרוש לכם חיבור בסיסי פשוט או יותר מכך.

להכיר את הספקים 

לפני שבוחרים, צריך לדעת מבין אילו ספקים ניתן בכלל לבחור. לשם כך, חפשו מידע על הספקים השונים שזמינים. בין השאר, ספק אינטרנט Itc מוביל בעולם האינטרנט ומציע שירותי ספק אינטרנט + שירות תשתית לחיבור לאינטרנט. כעת, עם רשימת ספקים זו, נסו לברר מעט על מה שכול אחד מהם מציע. באתר הספק תמצאו לרוב מידע שימושי.

מה עוד?

מעבר לחבילת האינטרנט עצמה, כדאי לשקול שימוש, גם בשירותים משלימים שמציעים הספקים, ככול שישנם. למשל שירותי אבטחה. לדוגמה, ספק itc מציע ללקוחות פרטיים גם שירותי אבטחה, שירות קבלת כתובת IP קבועה ושירות בקרת הורים. כתובת IP קבועה (סטטית) מסייעת בין השאר למי שמשחק במשחקי רשת. אנטי ספאם iGuard הוא שירות בקרת הורים, אשר מאפשר לחסום תכני אתרים שלא מתאימים לילדים. כמובן, ניתן פעמים רבות למצוא שירותים כאלה ואחרים אצל ספקים אחרים. אבל אם אתם יכולים לקבל כל זאת ביחד, כחבילה אחת, האם לא יותר פשוט?

סינון ראשוני

סינון ראשוני של הספקים ברשימה שגיבשתם, תוכלו לבצע באמצעות השוואת חבילות ומחירים. מה שהגדרתם בשלב הקודם, לגבי דרישותיכם מחיבור האינטרנט, יסייע לכם כעת לעשות זאת. רק קחו בחשבון, שייתכן שהדרישות שלכם תהיינה גדולות ממה שחשבתם בפועל. כמו כן, ייתכן שבמצבים מסוימים של ריבוי משתמשים בבית על אותו חיבור אינטרנט, הדרישות תהיינה באופן זמני גדולות במיוחד. לכן, עדיף לקחת חבילה שמתאימה לדרישות המרביות שלכם ואפילו עם מרווח בטחון מסוים כלפי מעלה. מעבר לכך, כדאי וחשוב לבצע סינון משני יסודי יותר, באמצעות חיפוש באינטרנט לגבי מוניטין הספקים.

בחירה וניסוי

בסופו של דבר, תצטרכו לבחור בספק אינטרנט אחד ולהתחיל להשתמש בשירותיו. במידת הצורך, ניתן להעמיק את החיפוש לגבי הספקים, אשר ביניהם אתם מתלבטים. זה הזמן לקרוא בנחת חוות דעת, שאותן צריך כידוע לקחת בעירבון מוגבל. מדוע? מאחר שלגבי ביקורות קוטלות אנחנו לא מכירים בדיוק את נסיבות המקרה ולא יודעים באמת  מי עומד מאחוריהן. כך גם לגבי חיוביות. כך ש"כבדהו וחשדהו" הוא כלל טוב. בשורה התחתונה, תצטרכו לבחור באופן חכם ולנסות את הספק – אם לא תנסו, לא תדעו. במקרה הגרוע ביותר, אם לא תהיו מרוצים, תוכלו לעבור די בקלות לספק אחר. אבל מוטב כמובן, לבחור היטב כבר מההתחלה.

לסיכום

כאמור, מומלץ לבחור את ספק האינטרנט הביתי שלכם בתשומת לב. בחירה אחת טובה, תבטיח המשך שימוש יעיל ונוח לזמן רב.