סוגי דלתות הפנים

בעוד דלתות החוץ משמשות לתפקיד חשוב ביותר קודם כל והוא ההגנה על הבית, דלתות הפנים דווקא מאפשרות לנו מעט יותר חופש אומנותי ועיצובי כל שבהחלט ניתן לעוף עם הדמיון. בנוסף חשוב לזכור כי בבחירת דלת פנים איכותית יש פרמטרים נוספים שחשוב לקחת בחשבון כמו יכולות הבידוד שלה מרעשים שבמקרים רבים נדרשת כאשר הדלת היא חלק מחדר מסוים אשר חשוב לנו לבודד. ככלל, מרבית דלתות הפנים עשויות מעץ, אך קיימים כמובן חומרים שונים זה מזה. אם אתם מרגישים מעט מבולבלים, הנה מדריך מקוצר אך יעיל בהחלט שיעשה לכם סדר ויעזור לכם להכיר טוב יותר את הסוגים השונים.

דלתות פנים מעץ מלא

עץ מלא הוא חומר איכותי ביותר מחד, אך מצד שני כבד מאד ועל כן פחות מתאים לחדרי ילדים מחשש לפציעות. דלתות פנים מעץ מלא הן בעלות כושר בידוד תרמי ובידוד רעשים מעולה ועל כן הן מצוינות לחדרי שינה. מבחינת מראה העץ המלא נותן לבית תחושה אותנטית וחמימה.

דלתות פנים פלקסבורד

הפלקסבורד הוא מעין חומר דחוס בעל יכולות בידוד פשוט פנטסטיות. יתרון בולט ונוסף שיש לדלתות מהחומר הזה הוא שכמעט כל ציפוי שתשימו עליהם בין אם זה צבע, פורמייקה או חומר אחר, יתחבר לחומר בצורה מצוינת ויתקבל מראה טבעי ונעים לעין.

דלתות פנים

פוליאורטן מוקצף

מדובר בחומר מיוחד באמצעותו יוצרים מילוי לדלתות פלדה. התוצאה המתקבלת היא דלתות שהן מחד חזקות ואיכותיות אך מצד שני אינן כבדות או מאסיביות במיוחד. יתרון נוסף בדלתות הללו הוא שניתן ליישם עליהם סוגים שונים ויפים של צבע בתנור.

דלתות פנים כוורת

מדובר בדלתות העשויות מסוג של קרטון דחוס, הן קלות, עמידות יחסית ולא יקרות במיוחד. יש לשים לב כי מדובר בחומר רגיש במיוחד ממים ועל כן לא מומלץ כלל להשתמש בו בחדרי שירותים ואמבטיה ובנוסף לוודא שהציפוי שקיבלתם עם דלת כזאת הוא לא פחות ממושלם על מנת להמנע מבלאי מהיר ועוגמ