אדריכל

תכנון של בית או דירה הוא תהליך מורכב, אינטימי ורגשי. לכן, חשוב לאתר איש מקצוע המחזיק בתואר אדריכלות שיהיה שותף מלא לדרך, ואשר ידע להגשים את החזון שלכם לכדי מציאות. למעשה, אדריכל בעל ניסיון כמו גם הכשרה מתאימה ידע לפעול החל מהשלבים הראשונים של תכנון הבית ועד לשלב הסופי, כל זאת כחלק ממענה מקצועי המתבצע תחת כללי הרישוי מטעם וועדת התכנון והבנייה. רק אדריכל מורשה להוציא היתרי בנייה כמו גם לבצע תכנון והדמיה של הבית. ישנם אדריכלים שמתמחים גם בתחום של עיצוב פנים ועל כן מעבר להיבט של התכנון והאישורים, תפקידו של האדריכל הוא לתכנן את המבנה אבל גם לנהל את ביצוע הפרויקט. זה הזמן להסביר כי מאז המאה ה-19 תפקיד האדריכל עבר לאספקט תכנוני בלבד, וזאת לאחר ששנים רבות האדריכל היה גם זה שאחראי על הבנייה בפועל. עם השנים תפקידו השתנה והתפצל למספר בעלי מקצוע, אולם תפקידו עדיין נחשב למשמעותי ובולט מאוד. האדריכל אחראי על נושא העיצוב החיצוני והפנימי לצד כישורים נוספים שמגיעים לידי ביטוי בהליך של עיצוב פנים כמו גם שינויים בתוכנית, בהתאם לידע המקצועי הרב אותו הוא צבר ועליו הוא מתבסס כאשר מתבצע הליך של תכנון בית. רמות הידע בתחום האדריכלות הוא גבוה מאוד ועל כן לבחירה של אדריכל יש חשיבות עצומה הן מבחינת היכולת לתכנן את הפרויקט בצורה הטובה ביותר אבל גם לטובת התמודדות עם בעלי מקצוע אחרים שמשתלבים בפרויקט, ולכן בחירה באדריכל רציני שידע ללוות אתכם לכל אורך הדרך, עד לקבלת המפתח.

דגשים חשובים לבחירת אדריכל

כאשר בוחרים אדריכל לפרויקט, חשוב לבחור קודם כל באדריכל שהתמודד עם פרויקטים דומים שלכם בהצלחה, כאשר מומלץ עוד במעמד הפגישה לקבל ממנו מספרי טלפון של לקוחות עמם עבד בעבר, מתוך מטרה להבין האם הכישורים שלו יכולים להתאים לסוג הפרויקט הספציפי לשמו הוא נשכר. בנוסף לכך, הכימיה עם האדריכל היא חשובה מאחר ומדובר באיש מקצוע איתו עובדים באופן צמוד, החל מהשלבים הראשונים ועד להתחלת הליך הבנייה או השיפוץ ועל כן אם אין לכם כימיה טובה – היכולת להשלים את העבודות בזמן תהיה מוגבלת ואף מאתגרת מאוד. אדריכלים טובים הם המפתח לבית עליו חלמתם ועל כן חשוב מאוד להקדיש זמן לטובת איתור של אדריכל בעל המלצות כמו גם כזה שמחזיק ברישיון מטעם משרד העבודה.

ההסכמה של אדריכל אורכת כשש שנים והיא כוללת לא רק לימודים באקדמיה אלא גם הכשרה המתבצעת בחברות מובילות. שימו לב כי כיום ניתן לבצע את תהליך האיתור בצורה קלה ופשוטה יותר מאי פעם, לא מעט בזכות פלטפורמות אינטרנטיות המציגות אדריכלים לפי דירוג של שביעות רצון מלקוחות, רמת הזמינות וכן ביקורות שיכולות לסייע לכם לקבל החלטה נבונה.

כיצד תוכלו לדעת האם האדריכל שבחרתם הוא אכן אדריכל מקצועי?

אדריכל מקצועי ידע להציג בפניכם עוד במעמד הפגישה הראשונית תיק עבודות הכולל תכנון בסיסי של המבנה לצד שלוש חלופות שבהן ניתן יהיה להשתמש בהתאם למידע עדכני אותו הוא קיבל מהוועדה לתכנון, כחלק מיצירה של תמהיל אשר במסגרתו ניתן יהיה לאשר אותו בוועדה ולהתחיל בעבודה. בנוסף, אדריכל בעל ותק ידע לספק לכם מעטפת מלאה הכוללת שקיפות וכן ביצוע שינויים בעת הצורך, כל זאת בהתאם לתוכניות אדריכליות ועם שימת דגש על החזון האישי שלכם.

ולכן, כדי להגיע לבית החלומות שלכם יש להקדיש זמן לחיפוש האדריכל האידיאלי בשבילכם ולבדיקה של הרקורד המקצועי שלו ושל היחס שתקבלו ממנו, אותו אפשר להרגיש כבר במעמד הפגישה הראשונה.