אם אי פעם חלמתם להפוך את החצר שלכם לגן עדן אישי של שלווה והנאה או למקום מעולה למפגש חברתי, בניית בריכה פרטית יכולה להיות הפתרון המושלם. במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא את כל השלבים של הוספת בריכה פרטית לחצר הבית שלכם, החל בהכנה של השטח וכלה בעיצוב החצר מסביב לבריכה. בואו נתחיל.

הערכת השטח והתקציב

לפני שאתם מתחילים בבניית הבריכה, התחילו בהערכת השטח הפנוי שלכם ובהגדרת תקציב ריאלי. בדקו את הגודל והפריסה של החצר האחורית כדי לקבוע את המקום הטוב ביותר עבור הבריכה. כמו כן, חשבו את העלויות הכרוכות בחפירה, בבנייה, בהשגת היתרים, בגינון ובתחזוקה שוטפת. תכנון נכון יאפשר לכם עיצוב של עוד חלק בבית בתקציב המתאים לכם והתאמה לתנאים הקיימים בחצר.

מעצבים את נווה המדבר שלכם

שלב העיצוב הוא המקום שבו החזון שלכם הופך מחלום למציאות. עבדו עם מעצב בריכות או אדריכל מקצועי כדי להפוך את הרעיונות שלכם לתוכנית קונקרטית. הביאו בחשבון את צורת הבריכה, את עומקה ואת תכונותיה כגון מפלים, מגלשות ומקומות ישיבה מובנים. ודאו שהעיצוב משתלב בהרמוניה עם העיצוב של הבית ומשתלב בצורה חלקה עם הסביבה החיצונית בחצר.

השגת היתרים ואישורים

לפני תחילת הבנייה, יהיה עליכם לקבל את האישורים הדרושים מהרשויות המקומיות. הקפידו לעקוב אחר כל דרישות התכנון והבטיחות. עבודה עם קבלן בריכות הבקיא בתקנות המקומיות יכולה לסייע בייעול תהליך זה.