אם אי פעם חלמתם להפוך את החצר שלכם לגן עדן אישי של שלווה והנאה או למקום מעולה למפגש חברתי, בניית בריכה פרטית יכולה להיות הפתרון המושלם. במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא את כל השלבים של הוספת בריכה פרטית לחצר הבית שלכם, החל בהכנה של השטח וכלה בעיצוב החצר מסביב לבריכה. בואו נתחיל.

הערכת השטח והתקציב

לפני שאתם מתחילים בבניית הבריכה, התחילו בהערכת השטח הפנוי שלכם ובהגדרת תקציב ריאלי. בדקו את הגודל והפריסה של החצר האחורית כדי לקבוע את המקום הטוב ביותר עבור הבריכה. כמו כן, חשבו את העלויות הכרוכות בחפירה, בבנייה, בהשגת היתרים, בגינון ובתחזוקה שוטפת. תכנון נכון יאפשר לכם עיצוב של עוד חלק בבית בתקציב המתאים לכם והתאמה לתנאים הקיימים בחצר.

מעצבים את נווה המדבר שלכם

שלב העיצוב הוא המקום שבו החזון שלכם הופך מחלום למציאות. עבדו עם מעצב בריכות או אדריכל מקצועי כדי להפוך את הרעיונות שלכם לתוכנית קונקרטית. הביאו בחשבון את צורת הבריכה, את עומקה ואת תכונותיה כגון מפלים, מגלשות ומקומות ישיבה מובנים. ודאו שהעיצוב משתלב בהרמוניה עם העיצוב של הבית ומשתלב בצורה חלקה עם הסביבה החיצונית בחצר.

השגת היתרים ואישורים

לפני תחילת הבנייה, יהיה עליכם לקבל את האישורים הדרושים מהרשויות המקומיות. הקפידו לעקוב אחר כל דרישות התכנון והבטיחות. עבודה עם קבלן בריכות הבקיא בתקנות המקומיות יכולה לסייע בייעול תהליך זה.

 

 

בחירת סוג הבריכה הנכון

יש כמה סוגי בריכות שונים שיש להביא בחשבון, כגון בריכה בתוך הקרקע או מעל הקרקע העשויה מחומרים כמו פיברגלס, ויניל או בטון, ולכל אחד יתרונות ושיקולים משלו. בריכות בתוך הקרקע מציעות פתרון קבוע וניתן להתאמה אישית, ובריכות הבנויות מעל הקרקע יכולות להיות מתאימות יותר לתקציבים נמוכים וקלות יותר להתקנה.

בחירת קבלן בעל מוניטין

עבודה עם קבלן הבריכה הנכון יכולה להפוך את הפרויקט להצלחה. חפשו המלצות לאנשי מקצוע אמינים, בדקו תיקי עבודות ובקשו הצעות מחיר מקבלנים שונים. קבלן בעל מוניטין יספק לכם עבודה איכותית וגם ידריך אתכם בתהליך הבנייה כדי שתוכלו להישאר בעניינים.

בנייה והתקנה

לאחר שסיימתם לתכנן ובחרתם קבלן מקצועי, אפשר להתחיל בשלב הבנייה. בשלב הזה עושים חפירות בחצר, בונים את מבנה הבריכה, מתקינים מערכות אינסטלציה וחשמל ומוסיפים נגיעות גימור. תכננו את ציר הזמן של הבנייה תוך הבאה בחשבון של גורמים כמו מזג האוויר, חגים ועוד, ובדקו באופן קבוע בעצמכם את אתר הבנייה כדי לוודא שהתהליך מתבצע היטב ושכל העניינים והעיכובים הפוטנציאליים נפתרים במהירות.

גינון ואווירה לצד הבריכה

כדי שתוכלו באמת להרגיש כמו בחופשה בישראל בחצר הבית שלכם, אזור הבריכה צריך לשדר שלווה ונוחות. לגינון יש תפקיד מרכזי בהשגת אווירה זו. שקלו לשתול צמחייה שופעת, להתקין תאורת אווירה וליצור פינות ישיבה נוחות סביב הבריכה. מומלץ לשלב אמצעים היוצרים צל כמו פרגולות או שמשיות כדי לספק הגנה מהשמש למי ששוהה בחוץ, ואם אתם מתכננים לארח משפחה וחברים כדאי להשקיע בציוד איכותי כמו גריל, מזווה מרווח ואזור ייעודי לאכילה ולבילוי.

תחזוקה וטיפול בבריכה

בעלות על בריכה מגיעה עם אחריות תחזוקה שוטפת. טיפול נכון מבטיח שהבריכה שלכם תישאר נקייה ושמישה לאורך זמן. זה כולל בדיקה ואיזון שוטפים של כימיית המים, ניקוי פני הבריכה וטיפול במערכת הסינון. מומלץ ליצור לוח זמנים לתחזוקה כדי להתעדכן במשימות כמו שאיבת אבק, הוצאת לכלוך מהמים ובדיקת ציוד. כדאי גם להשקיע ברכישת כיסוי לבריכה כדי למזער הצטברות פסולת ולהפחית את אידוי המים.

לסיכום 

כל אחד יכול להפוך את החצר שלו למקום מפלט מרגיע או למקום מפגש נהדר למשפחה ולחברים באמצעות בניית בריכה ועיצוב החצר סביבה. החל בבחירת הקבלן המקצועי ביותר וכלה בבחירת החומרים לפי התקציב והטעם האישי שלכם, מעקב אחר השלבים שציינו יבטיחו לכם חצר חדשה ושימושית שתוכלו לארח בה ארוחות משפחתיות או ליהנות מדי ערב מהאוויר הנעים ומטבילה או שחייה בבריכה שלכם.