כמו לא מעט הורים, גם אתם בוודאי תוהים לעצמכם כיצד להעסיק את הילדים בבית ובהתאם לכך גם להוביל ליצירה של זמן איכות אך גם יכולת להרחיק אותם מהמסמכים. בעידן המודרני, אין ספק כי החשיפה המתמדת למסכים יוצרת נזקים גם במרקם המשפחתי וביכולת שלכם כהורים לנצל את שעות הפנאי באמצע השבוע או בסופ"ש. בשביל לסייע לכם להעסיק את הילדים, להלן מספר רעיונות.

משחק פלייבויל

אחד מהמשחקים המבוקשים אם לא האהובים ביותר על ידי ישראלים הוא משחק הפיילוביל שהוא עולם שלם של פעילות העשרה לילדים, בשל היכולת לבנות מודלים שונים, בהתאם לדרגות קושי משתנות ותוך שימת דגש על הפעלה של יצירתיות כמו גם ראייה מרחבית. החדשות הטובות הן שכיום אפשר להשיג פליימוביל אונליין דרך האתר של סטימצקי במחיר אטרקטיבי ועם שימת דגש על משלוח מהיר עד הבית, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה משותפת שמגיעה לידי ביטוי באמצעות משחק מאתגר גם לילדים אבל גם למבוגרים.

אימון ביתי

דרך מצוינת להעסיק את הילדים אבל גם ליצור אורח חיים בריא לכל בני הבית יכולה להתבצע באמצעות פעילות ספורטיבית. למעשה, בעידן שבו רבים מציבור עובדים וגם לומדים מהבית, אפשר ואף רצוי להקים חדר כושר ביתי הכולל מכשירים שבהם גם הילדים יכולים להשתמש, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של זמן איכות ספורטיבי ומהנה שגם מאפשר לילדים לפרוק אנרגיות.

 

 

קריאת ספרים

דרך מצוינת להעביר את הזמן אבל גם לנצל את הזמן הפנוי יכולה להתבצע באמצעות קריאה של ספרים. קריאה של ספר מהווה הזדמנות מצוינת לפתח את הדמיון ואף ליצור שיחה עם הילדים על נושאים שונים, כמו למשל הכנה לקראת בואו של אח חדש למשפחה. כיום ניתן לבצע רכישה של ספרים ממגוון ז'אנרים כולל רבי מכר במשלוח עד הבית ובמסגרת של התאמה מדויקת לגילאים של הילדים, כאשר בסקירה הבאה תוכלו לקבל רעיונות נוספים לתעסוקה לילדים בזמן השהות בבית.

מקרמה

ברחבי האינטרנט תוכלו למצוא בקלות מדריכים אשר מסבירים צעד אחר צעד כיצד להכין ביחד עם הילדים אלמנטים מיוחדים העשויים מקרמה, כאשר מדובר בטכניקה המאפשרת לילדים לעבוד על מוטורקיה עדינה ואף להוביל ליצירה של  פיס יפהפייה כמו למשל מעמד לעציצים. מדובר בפעילות מאתגרת אבל גם מהנה מאוד שיכולה לסייע לכם להעביר את הזמן ואף ליצור זמן איכות מהנה במיוחד ביחד עם הילדים.

הרכבת פאזלים

גם אתם בתור ילדים בוודאי שיחקתם עם פאזלים, כאשר היום ניתן לבצע רכישה של פאזלים איכותיים במגוון גדול של עיצובים כולל עיצובים המיועדים לילדים, עם דמויות שכולנו אוהבים ומכירים. את הפאזל ניתן להרכיב ביחד או לתת לילדים להרכיב לבד, ולאחר שהם מסיימים למסגר ולתלות בחדר, לטובת מזכרת. עם הזמן תוכלו לראות כיצד הילדים רוצים בעצמם להעלות את רמת הקושי ובכך לפתח תחביב משפחתי שיכול ללוות אתכם גם למשך שנים ארוכות, וגם כאשר הילדים מתבגרים.

לסיכום

דרך הפעילויות אותן הצגנו לכם במדריך הזה, תוכלו לנצל את הזמן הפנוי לטובת יצירה של ערך מוסף ביחד עם הילדים, כל זאת בזכות היכולת להוביל להרחקה של הילדים מהמסכים וכן יצירה משותפת שיכולה גם להוביל לפיתוח של תחביבים חדשים, כל זאת במסגרת השהות בבית שעשויה להיות מאתגרת במיוחד בעבור הורים לילדים קטנים כמו גם מתבגרים. על כן, זה הזמן לעבור על ההצעות שלנו ולהתחיל ליצור בעבורכם ובעבור הילדים שלכם פעילות מהנה שגם תהיה מגבשת אבל גם תאפשר להם להביע את הצד היצירתי ואף לפרוק אנרגיות, מבלי לצאת מהבית.